Váš košík je prázdný
PLÍSEŇ NOHOU, JAK SE JÍ ZBAVIT A JAK JÍ ZABRÁNIT

V dnešním článku se dozvíte jak vyzrát na píseň na nohou a co dělat aby se vám vyhýbala jak čert kříži. V botách se jí daří, je tam teplíčko a také vlhko, o kterém píšeme v tomto článku
Vše, o čem píšeme, jsou buď naše vlastní zkušenosti, nebo problémy se kterými se setkáváme u zákazníků, ale i rady které máme od lékařů. Navíc je náš tým hodně EKO a nejdříve zkoušíme přírodní věci, než jdeme do klasických léků.
- kupujme si obuv s dostatkem místa, hlavně v prstové části.
- obecně můžeme jen doporučit (je to však individuální) zakoupení obuvi ušité ve větší šířce, tzv. "G", nejlépe "H" ; najdeme ji například u německého výrobce JANA a BE NATURAL; z výrobců dětské obuvi pak doporučujeme ověřenou rakouskou značku SUPERFIT, jejíž stránky jsou i v češtině, a která dokonce některé modely nabízí v různých šířkách.
- vybírejte obuv ideálně koženou, a to z usně, hovorově kůže, tzv. třísločiněné, činěné jen přírodními látkami ; nejsou v ní absolutně žádné zbytky chromu a těžkých kovů, jako je tomu u většiny levných kožených bot z chromem činěné usně. Třísločiněnou useň najdete u značek Be Natural, Superfit i Legero a my ji používáme u vložek do obuvi SHOEBOYS.
- když nosíte obuv do které slunce nesvítí, nechte ji po zutí 24 hodin odpočinout, než ji opět obujete
- o své nohy pečujte s láskou ; máte jenom jedny a celý život vás musí nosit, tak jim to oplaťte. Dopřejte jim zvláčňující krémy a hydratační pěny pokud možno bez parabenů, ropných olejů a silikonu. Třeba tato pěna FOOT SPEZIAL německé značky Saicara je přímo určena jako prevence, předcházení nákazou plísní. Snadno se roztírá má velmi šetrné složení.
Když už vás plíseň, aka houbičky, navštívila, doporučujeme popřemýšlet nad těmito doporučeními:
- jezte zdravě, dostatečně se hýbejte a omezte sladké (cukr) ; většinou totiž plíseň přichází, když totiž máme oslabený organizmus, jako opar na rtu
- denně měňte ponožky ; plíseň, resp. její spory (prášek kterým se houby rozmnožují), v nich totiž zůstává
- ponožky nestačí vyprat, spory přežívají i pračku ; dejte si fusekle den před praním na noc do lavoru s vodou, přilijte ocet a nechte přes noc. Ocet je přírodní, stojí málo a funguje dobře.
- noste ponožky z přírodních materiálů, bavlny, vlny nebo bambusu. Bambus má vůbec úžasné vlastnosti, podporuje větrání a je sám o sobě antibakteriální.
- používejte vložky do bot které dobře sají pot, rychle ho odvádí od nohy a jsou z přírodních materiálů. Z těch našich doporučujeme například vložku BAMBOO z přírodního bambusu, kterou máme jak v rovné variantě SHOEBOYS BAMBOO, tak i ortopedicky tvarované BAMBOO COMFORT. Jsou i v dětských velikostech.
- používejte kvalitní DEO SPREJ NA NOHY, například od německého výrobce Saicara, který neobsahuje škodlivý hliník, ničí bakterie a tím i zápach nohou
- používejte DEZINFEKČNÍ SPREJ DO BOT, jako tento od německého výrobce Shoeboy´s, který zlikviduje baterie a spory plísní v botě ; preventivně pomáhí i proti bradavicím
- ihned začněte léčit postižené místo. Pokud chcete zkusit samoléčbu, nám zafungovaly přírodní oleje od světové jedničky, amerického Young Living. Hlídají si kvalitu a mají vlastní plantáže. Použili jsme levanduli, tea tree oil a kadidlo (to je mj. nejsilnější přírodní antiseptikum, na druhém místě je tea tree). Někdo doporučuje i grepový olej, grep je obecně málo doceněný zdroj léčivých látek, zvláště jadérka.
- zvažte mytí nohou mýdlem; zní to divně, ale pokud netrpíte na zvýšený zápach nohou, obyčejná voda na umytí často stačí. Mýdlo totiž neutralizuje kyselý povlak kůže a snižuje tím odolnost pokožky.
- vybírejte vzdušné, dobře větrané boty; nejlépe s odvětrávanou a prodyšnou i podešví, jako má například rakouské Legero
- udržujte nohy, zvláště meziprstní prostory, v suchu. Pečlivě si utírejte nohy po koupeli.
- používejte na utírání nohou svůj ručník, a ten často perte (klidně mu také před praním dopřejte octovou lázeň).
- pořiďte si napínáky do bot, ty účinně vytahují vlhkost z bot ; samozřejmě ty dřevěné, nelakované a nejlépe z cedrového dřeva. Více o tom píšeme ZDE.
Plíseň nohou prý mělo nebo má až 9 lidí z deseti, takže je to rozhodně téma skoro pro každého. Už proto, že pokud zasáhne i nehty, někdy změní jejich růst a nehty pak rostou místo do délky do tloušťky, a zůstávají viditelně ztluštělé a zvlněné i po přeléčení.